"Міжнародний день рідної мови"
21 лютого – Міжнародний день рідної мови. Це свято відзначає вся наша держава. Цивілізоване суспільство не може існувати без мови - засоби спілкування між людьми, засоби самовираження та передачі досвіду сучасному та майбутнім поколінням.
"На педраді"
Головна умова успішної професійної діяльності педагога — висока ефективність кожного уроку. Нове професійне мислення вчителя повністю орієнтоване на вдосконалення професійних знань, педагогічної техніки й технології, без яких він не зможе досягти необхідного конкретного результату. Основним інструментом перебудови професійної діяльності вчителя є самоконтроль за досягненням кінцевого результату навчання школярів. Від самоаналізу уроку багато в чом залежить педагогічна майстерність учителя, продуктивність його педагогічної праці. Тож, на засіданні педради 14.01 2022р. ми торкнулися теми «Самоаналіз уроку як засіб підвищення його ефективності». На засіданні педагоги дали відповіді на такі питання:
Як відрізнити «ефектний» урок від «ефективного»?
Чому без самоаналізу немає руху вперед?
На яких принципах будується самоаналіз?
На що звернути увагу при підготовці уроку?
Виступаючі Сильченко В.О., Тарабанова О.М., Григоренко С.А., Кузякіна О.В., Саломатіна О.М. детальніше зупинилися на окремих аспектах самоаналізу уроку – психологічному, розвивально-корекційному, структурному, виховному.
"На педраді"
Останнім часом у зв’язку з реформою системи загальної середньої освіти в Україні активно обговорюються питання про співвідношення інновацій і традицій в освіті. Окремо ці риси неминуче ведуть або до застою, відставання від вимог часу, або до розриву із традиціями, ризикованих експериментів. Тому забезпечити соціальні функції освіти, надати їй обґрунтованості й динамізму може тільки поєднання здорового консерватизму й інноваційного розвитку.
Саме цій проблемі і було присвячене засідання педради, що відбулося 5 листопада 2021 року, - «Традиційні та інноваційні технології у сучасному уроці». Тут педагоги спробували з’ясувати, які переваги мають інноваційні технології навчання, в чому вони програють традиційним методам в умовах спеціальної школи, і як знайти баланс між традицією й інноваціями. Вчителі ділились своїм досвідом використання у власній практиці інтерактивних, проектних та ІКТ-технологій, інтегрованого навчання, обговорювали психологічні аспекти використання різних технологій у роботі з учнями з інтелектуальними порушеннями.
У ході підготовки до педради серед вчителів було проведено анкетування щодо практичного застосування інноваційних технологій, результати аналізу яких були оголошені на засіданні.
"День музики"
Музика... Що це ? Музика - це не тiльки мистецтво звукiв. Це величезний свiт вражень та фантазii.
Головне завдання музики - пробуджувати в людях радiсть вiд краси звукiв, допомагати прислухатись до голосу своего серця.
День музики традицiйно проходить 1 жовтня. Вiдбувся вiн I в нашiй школi.
Дiти I дорослi вiдгадували загадки та музичнi ребуси, знакомились з цiкавими фактами про музику.
Також була вiдкрита музична вiтальня "Вiльний мiкрофон", де кожен бажаючий мiг виконати улюблену пiсню в караоке.
"80-років Бабин Яр"
Великий Боже, ми з твоєї згоди
Проходимо дорогу в Бабин Яр,
Де смертно ти поєднуєш народи,
Щоб зберегти життя й свободи дар…
Дмитро Павличко
В історії нашого народу багато трагічних сторінок. Однією з них є Бабин. 29 вересня – 80-ті роковини від початку масових розстрілів, здійснених гітлерівцями у Бабиному Яру (29-30 вересня 1941 року). Учні нашої школи приєднались до української спільноти щодо вшанування пам’яті жертв цієї страшної трагедії.
"Перший урок 2021-2022"
Перший урок…Це початок нового навчального року,старт нового етапу в житті кожного школяра,це початок і надії на краще майбутнє. Традиційно перший урок тематичний. В цьому році він присвячений 30-й річниці незалежності нашій держави. На цьому уроці наші учні перегорнули сторінки тисячолітньої історії нашої держави .Ця тема – це шлях до формування в дітей громодянської активності ,патріотичних почуттів,ціннісного ставлення до суспільства і держави.
"Город на підвіконні"
Протягом кількох тижнів учні 2 та 3 класів Миколаївської спеціальної школи інтернату 7 висадили, спостерігали, досліджували, вчилися доглядати за рослинами. І як результат отримали чудовий " Город на підвіконні".
"Земля-наш дім"
Учні початкових класів Миколаївської СЗОШІ #7 відзначили Всесвітній день Землі 20 березня та 22 березня Всесвітній день води. У ці дні були проведені різні заходи: конкурс малюнків" Земля - наш дім", вікторина "Де живуть краплинки", ігри з лепбуками, які виготовили вчителі початкової ланки.
На педраді
Держава очікує від усіх, хто пов'язаний з освітньою діяльністю, подальшого удосконалення учительської праці, створення умов для максимальної індивідуалізації навчального процесу. Педагог-професіонал зорієнтований не лише на трансляцію знань, умінь і навичок, а і на розвиток людських здібностей; він ставить і вирішує не лише дидактичні завдання, а й будує розвивальні освітні ситуації. допомагає розкрити потенціал дитини, вчить використовувати власні можливості.
У ході вирішення цих проблем 21 березня 2019 р. в школі відбулося чергове засідання педагогічної ради з теми «Діяльність педагогів щодо використання потенціалу кожного учня у пізнавальній діяльності, її ефективність та результативність». Педагоги обговорювали, які ж риси мають бути притаманні творчій особистості педагога. У ході доповіді заступник директора з НВР Марченко Н.М. зупинилась на уміннях педагога, необхідних для організації спеціального навчання, і проаналізувала результати анкет педагогів школи, що включали в себе експертну самооцінку педагогічних умінь.
Учителю дуже важливо розпізнати кожну особистість, допомогти конкретному вихованцю оволодіти майстерністю складання проекту свого життєвого шляху. Для цього педагогу потрібно опанувати та реалізувати на практиці педагогічну діагностику. Тому у ході підготовки до педради в школі був проведений психологічний семінар-практикум «Потенціал учня: здібності й цінності. Методи діагностики» з психологом школи Сарнацькою Л.В., на якому педагоги опрацювали деякі прийоми психологічної діагностики пам’яті, емоційної активності, потягу до пошуку нової інформації, уваги, оперативної й зорової пам’яті, здібності до синтезу тощо.
З метою поширення власного досвіду виступили педагоги Пенський А.Б. (трудове навчання) і Мішина О.В. (історія, географія). Одним із ухвалених рішень педради стала розробка практичних рекомендацій щодо організації корекційного освітнього середовища методичними об’єднаннями школи.
У новій національній системі освіти пріоритетного значення набуває особистість учня та вчителя, здатного виховати всебічно розвинуту дитину, підготовлену до самостійного життя в соціумі.
Трудове навчання – один із предметів навчального плану спеціальної загальноосвітньої школи для дітей з особливими освітніми потребами, спрямований на підготовку учнів до майбутньої самостійної трудової діяльності і розглядається як важливий засіб корекції, розвитку й формування особистості дітей з освітніми потребами.
Освітня роль праці полягає в озброєнні учнів загальнотрудовими і спеціальними (професійними) знаннями, вміннями і навичками. Правильно організована трудова діяльність дає можливість учням спеціальної школи досягти такого рівня психологічної, практичної й соціальної підготовки, який допомагає їм стати на шлях самостійного життя і праці.
В нашій школі на уроках трудового навчання вчителі столярної праці, швейної справи, художньої вишивки, квітникарства в спеціально обладнаних майстернях надають школярам можливість отримати необхідні теоретичні знання та практичні вміння, якими вони зможуть користуватись після закінчення школи.
Пенський Андрій Борисович - вчитель вищої категорії
В своїй роботі (художнє різьблення по деревині) застосовуює нестандартні уроки. Такі уроки викликають живий інтерес в учнів, перетворюють навчання на «школу радості». Кожна дитина відчуває себе справжнім майстром столярної справи і має можливість продемонструвати свої теоретичні знання та практичні уміння.
Спільні проекти; Інтегрований урок; Творчий проект;
Урок з ІКТ. Лобзик; Технологічні карти;